Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyprawka szkolna, czyli piekło na ziemi każdego rodzica.

2022-07-14
Wyprawka szkolna, czyli piekło na ziemi każdego rodzica.

Wraz z zakończeniem roku szkolnego każdy rodzic, poza planowaniem wypoczynku swojego dziecka, zaczyna myśleć już o tym, że trzeba będzie skompletować wyprawkę szkolną na kolejny rok. Rodzice, którzy posyłają dziecko do kolejnej klasy mają łatwiej, bo po pierwsze wiedzą, jakie podstawowe rzeczy będą potrzebne. Mimo to rok szkolny obfituje w niespodzianki.  Nich pierwszy rzuci kamieniem rodzic, który nie został postawiony do pionu i doprowadzony do granic cierpliwości, kiedy w niedziele wieczorem jego ukochana latorośl przychodzi z radosnym „Mamo potrzebuje flet prosty na jutro”. Bez względu na to, czy jesteś nowicjuszem, czy też zaprawiony w bojach rodzicem, wyprawkę szkolną musisz skompletować.

Plecak czy tornister? Odwieczny dylemat.  

Dawniej sprawa była prosta: do szkoły chodziło się z tornistrem, tarczą na fartuszku a w ręku dzierżyło worek na buty. Czasy się zmieniają i nawet w tak, wydawałoby się prostych sprawach, następują zmiany modowe i podejście do tego, w czym cały ten niezbędny ekwipunek do szkoły się nosi. Ortopedzi są zgodni, iż w pierwszych latach najlepszym rozwiązaniem będzie tornister. Dzięki swoim usztywnionym elementom, wygodnym wyściełanym rączką równomiernie rozkłada ciężar i idealnie dopasowuje się do pleców dziecka. Im dziecko starsze, tym chętniej decyduje się na plecak, który jest wygodniejszy do noszenia dla starszych nastolatków. Nie mniej, warto zwrócić uwagę przy zakupie, żeby także i on miał usztywniane plecy czy dno. Z czystym sumieniem możemy polecić tornistry i plecaki marek CoolPack czy też Herlitz, które znajdziecie w naszej ofercie, a których wielkości i nieograniczone wprost wzory i kolorystyka zadowolą nawet najbardziej wybredne dziecięce gusty.

Papier przyjmie wszystko, czyli zeszyt, brulion i nie tylko  

 Poza obowiązkowymi książkami, nieodłącznym elementem wyprawki szkolnej jest zeszyt, brulion notes, blok czy notatnik. Jak to mówią - papier przyjmie wszystko, ale ważne jest, żeby był to papier dobrej, jakości, z czytelną liniaturą i oprawiony, tak żeby z przyjemnością chciało się w nim pisać czy też odrabiać znienawidzone prace domowe. W pierwszych latach nauki pisania nieodłączny będzie zeszyt w trzy linie, który później jest naturalnie zastępowany zeszytem w linie. Do wszystkich pozostałych przedmiotów oczywiście zeszyt w kratkę. Dla młodszych dzieci najwygodniejsze są zeszyty 16 kartkowe, bo są zwyczajnie lekkie i łatwiej je spakować do tornistra. Starsza młodzież szkolna chętniej wybiera bruliony, kołozeszyty i oczywiście zeszyty w formacie A4, które zapewniają możliwość prowadzenia przejrzystych notatek. Wszystkie te artykuły papiernicze, i dużo więcej bo pamiętajmy iż dzieciom potrzebne są jeszcze bloki do rysowania, kolorowe papiery, blok techniczny, znajdzie w naszym dziale szkoła i każdy z nich możemy polecić z czystym sumieniem, gdyż dzięki naszym dostawcom możemy zaproponować produkty najwyższej jakości. Tylko od waszej fantazji, a raczej od fantazji waszego dziecka będzie zależało jak skompletujecie kolorystycznie zestaw zeszytów.

Do pisania, rysowania i malowania, czyli cała reszta szkolnej wyprawki.  

Równie ważnym z tym w czym piszemy lub też na czym malujemy jest to czym to robimy. Uczniowie którzy dopiero uczą się pisać raczej powinni korzystać z długopisu czy pióra kulkowego. Dopiero jak mamy wprawioną rękę można zacząć pisać piórem wiecznym. Tu też mamy szeroki wybór produktów uznanych producentów jak Parker, Watterman, Pelikan czy Cross, ale także różne systemy napełniania tuszem od atramentu i tłoczka po gotowe wkłady. Nieodzownym elementem wyprawki szkolnej, który pozwoli nam przechowywać i organizować wszystkie przybory piśmiennicze jest piórnik. Obecnie producenci gwarantują szeroką gamę piórników z wyposażeniem, które gwarantuje że nie zabraknie nam ołówka, kredek, mazaków, temperówki czy linijki. Jeśli  lubimy sami kompletować niezbędne przybory i zamiast podstawowego ołówka wolimy ołówek z gumką czy też cały zestaw geometryczny zamiast pojedynczej linijki, zawsze możemy kupić sam piórnik i samodzielnie go doposażyć.

To już prawie koniec…  

Jak widzicie skompletowanie wyprawki szkolnej, pomimo, że może przerażać jest tak naprawdę proste. Da się to łatwo ogarnąć i zrobić prawie bezboleśnie. Pozostaje pytanie czy robić to już teraz czy czekać na koniec sierpnia i początek września? Odpowiedź jest bardzo prosta. Sezon na artykuły szkolne trwa już teraz i nie ma, co zwlekać do końca wakacji, bo wtedy możemy spodziewać się coraz wyższych cen, a także - co może być bardzo ważne dla dzieci, które tą wyprawkę wybierają - może być coraz mniejszy wybór. Nie zwlekajcie, więc z zakupami. Wiecie już, co trzeba kupić i wszystko to oraz dużo więcej znajdziecie w naszym sklepie w dziale szkoła. Dzięki naszym dostawcom oddajemy wam produkty najwyższej, jakości po możliwie najniższej cenie.  

Gwarantujemy, że wasze dzieci będą zadowolone z zakupów nie mniej, niż wasze portfele.

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 487 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Super, szybko i bez zastrzeżeń. :)
2024-03-18
Jeżeli chodzi o realizacje zamówienia to oceniam na bardzo dobrze. Sprawnie i szybko. Jedynie do czego mam zastrzeżenie to że opakowanie każdej ryzy papieru było uszkodzone i z tego też względu 4 a nie 5 gwiazdki.
pixel