Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Papier ksero

2022-05-09
Papier ksero

Dopóki nie było z nim problemu, nikt nie zwracał na niego szczególnej uwagi. Do czasu, aż jego ceny nie wystrzeliły szaleńczo do góry, nie zastanawialiśmy się ani nad tym, jaki kupujemy, ani nad tym ile go zużywamy. O czym mowa? O papierze ksero.


Odkąd spopularyzowały się drukarki atramentowe czy laserowe jest wszechobecny. Używamy go w pracy, szkołach, uczelniach czy domach. Nie ma ucznia, który nie robiłby testów na kserówkach. Życie studenta to kserowanie notatek od kolegów z roku. Nie ma zakładu pracy czy firmy, w której nie powstawałyby dziesiątki różnych dokumentów. Możemy to wszystko realizować, dzięki zwykłej białej kartce A4.

Z naukowego punktu widzenia papier to po prostu pewna włóknista masa, która zbudowana jest głównie z celulozy. Otrzymuje się ją w wyniku wielu procesów, jak chociażby ścieranie i zmielenie bali drzewa. Co ciekawe, nawet słoma, len, konopie czy trzcina czasem stanowią surowce, dzięki którym możliwe jest otrzymywanie papieru. Jeśli mówimy o substancjach niewłóknistych, nie w sposób wspomnieć o skrobi ziemniaczanej, gipsie, kredzie, barwnikach. Aby poprawić gładkość, a także wytrzymałość i kolor papieru, dodawane są specjalne wypełniacze.

Kupując papier ksero trzeba wiedzieć, że mają one pewne istotne cechy. Decydują o tym, jaka będzie finalna jakość wydruku. Składają się na nie m.in.:

 

- klasa papieru,

- rozmiar,

- gramatura papieru ksero.

Od grudnia 2021 coraz głośniej mówi się o brakach papieru. Topniejące zapasy magazynowe sprawiają, że problem staje się poważny.  Nie dotyczy to tylko masowo wykupowanych na początku pandemii zapasów papieru toaletowego. Sprawa dotyczy papieru wszelkiego rodzaju – do drukarek, graficznego, a także takiego do produkcji kartonów, czy opakowań. Jego cena już teraz drastycznie wzrasta, co jest powodem niezadowolenia i obaw wielu użytkowników drukarek. Hasło „papier do drukarki” staje się coraz bardziej gorącym tematem w mediach społecznościowych. Papierowy problem jest bardziej złożony. Przyczyn jest kilka. Z jednej strony świat boryka się z zaburzonym łańcuchem dostaw. Z drugiej strony globalna gospodarka ruszyła, a wraz z nią koniunktura na papier, którego na rynku mamy za mało. W rozwiązaniu problemu nie pomaga mniejszy import papieru z Azji oraz mocny wzrost stawek za fracht. Jeśli dodamy do tego rosnące koszty energii oraz transportu, wysokie ceny środków chemicznych do obróbki masy celulozowej i drogie drewno, mamy mieszankę kłopotów. I to wcale nie „papierowych”, ale realnych.

Oszczędzanie papieru to jedyne rozwiązanie, które możemy w tym momencie doradzić. Żaden z ekspertów nie jest w stanie przewidzieć, kiedy sytuacja wróci do normy, ale raczej nie nastąpi to w najbliższych miesiącach. Wyjściem dla przedsiębiorców będzie ograniczenie papierowego obiegu dokumentów na rzecz dokumentów elektronicznych. Jaki papier do drukarki wybrać, aby cechował się najwyższą jakością? Jedną z wiodących marek związanych z produkcją papieru jest International Paper. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wysoką jakością, a także tym, że papier jest produkowany w 100% w Polsce! Do codziennego użytku zaleca się papier ksero POLspeed. Przede wszystkim okaże się idealny w przypadku dużej ilości wydruków czarno-białych. Świetny poziom bieli gwarantuje przyjemny dla oczu kontrast. Jest to linia papierów, która przede wszystkim ma zapewnić zarówno błyskawiczne, jak i pozbawione wszelkich zacięć drukowanie. Dlatego też swoje zastosowanie znajdzie w przypadku drukowaniu wielu tekstów, m.in. w przypadku korespondencji seryjnej. Produkowany jest w naszym kraju i spełnia wszystkie standardy.

Nie mniej, przy szalejących cenach ryzy papieru, coraz częściej zainteresowanie biur i firm przenosi się na papiery budżetowe z recyclingu. Wprawdzie nie są one w stanie konkurować z wiodącymi markami klasą bieli czy jakości papieru, ale są za to tańsze o kilka złotych. Dlatego warto, szczególnie przy dużej ilości wykonywanych wydruków, zwrócić na nie uwagę gdyż pozwoli nam to zaoszczędzić znaczną sumę w firmowym budżecie przeznaczoną na druk.

Zobaczcie nasze oferty.

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 487 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Super, szybko i bez zastrzeżeń. :)
2024-05-12
Szybka realizacja zamowienia, kontakt ze sklepem bardzo dobry
pixel